Печерський райсуд Києва 17 січня 2019 року зняв арешт з 108 земельних ділянок загальною площею 49 га у Лісопарку. Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду.

Ділянки розташовані по Білгородському шосе (біля табору «Лісова казка»).

Власником ділянок протягом 2013-2014 років став Вячеслав Григоренко.

Вячеслав Григоренко є співзасновником обслуговуючого кооперативу «Тихі вулиці» разом з Олександрою Рудь, яка до недавнього часу була співвласницею Компанії з управління активами “Ореола”. Саме інвестиційними сертифікатами цієї компанії володіють брати Добкіни.

Нормативна вартість однієї з земельних ділянок, з яких знято арешт, площею 11,92 га дорівнює 57,2 млн.грн., вартість ділянки площею 9,31 га – 44,1 млн.грн., вартість ділянки площею 4,85 га – 23,1 млн.грн.

Наприклад, будинок на одній з ділянок, продається зараз по ціні в 650 тис.дол.

Одна з ділянок площею 0,13 га в березні 2018 року продавалась за ціною в 130 тис.дол.

Всі ділянки, з 16 січня 2017 року перебували під арештом у зв’язку з розслідуванням Генпрокуратурою справи «кооперативної схеми» безкоштовного виділення землі у Харкові житлово-будівельним кооперативам, які по факту такими не були.

Вячеслав Григоренко звернувся до суду з клопотанням про скасування арешту з земельних ділянок, які йому належать, пояснюючи, що сам не має ніякого відношення до кримінального провадження, яке розслідує Генпрокуратура, не знайомий з іншими фігурантами провадження і йому не повідомлено підозру.

Слідчий, за клопотанням якого накладено арешт на майно, в судове засідання не з’явився.

Всі ці земельні ділянки в різні часи були виділені різним житлово-обслуговуючим кооперативам в рамках «кооперативної схеми», в тому числі в жовтні 2008 року обслуговуючому кооперативу «ЖБК Муромець», який в червні 2010 року відмовився від цих ділянок. І їх одразу виділили у власність, знову безкоштовно, обслуговуючому кооперативу «ЖБК Зелений квартал».

В жовтні 2008 року, коли Харківською міськрадою виділялись по “кооперативній схемі” земельні ділянки в Лісопарку загальною площею 49 гектарів, діючий заступник Харківського міського голови з питань ЖКГ Андрій Руденко, тодішній депутат-опозиціонер сказав в ЗМІ про це так: “Місто позбудеться величезної природної території, а натомість нічого не отримає. Земля вартістю 10 млн.доларів піде в приватні руки просто так. Харків’яни тепер можуть забути про землі Лісопарку”.

Засновниками обслуговуючого кооперативу «ЖБК Муромець» були Микита Коритін, Павло Костильов, які до недавнього часу були разом засновниками в ТОВ «Охоронно-юридичне агентство «Кратос».

Зараз власниками охоронної фірми є Микита Коритін та Дмитро Лазарєв, який раніше був начальником УБОЗ ГУМВС в Харківській області.

Нагадаємо, що наступне судове засідання у справі по “кооперативній схемі” виділення землі у Харкові, де обвинуваченим є Михайло Добкін, відбудеться у Дзержинському райсуді міста Харкова 31 січня, о 10:30.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Activists of the Kharkiv anti-corruption center have helped save 9 million for 7 month

У період з вересня по листопад 2018 року на допорогових закупівлях організатори, які входять ...

Fewer Kharkivs pay for non-transparent tariffs for heating networks

Наприкінці 2018-го — на початку 2019 року харків’яни стали гірше сплачувати за послуги опалення. ...

Закупівлі зоопарку: “золоті” мандаринки для Григор’єва

Коли у Харкові мова заходить про бюджет, одна з найголовніших та найрезонансніших тем останніх ...

ХАРКІВСЬКИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЦЕНТР ПОДАВ ЗАЯВИ ПРО ВІДСТОРОНЕННЯ ТРЬОХ СУДДІВ ВІД КОНКУРСУ У КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Харківський антикорупційний центр, в рамках проекту «А судді хто?», подав зави про відсторонення від ...

In the Kharkiv region, a children’s camp bought an expensive salmon caviar

Чугуївський районний дитячий оздоровчий табір «Орлятко» придбав 19,78 кг лососевої ікри вартістю 41840 грн. ...

City authorities will spend 27 million on the renovation of the square “Strelka”

Департамент комунального господарства Харківської міськради 23 серпня уклав договір з харківським ТОВ «Науково-виробниче підприємство ...