Правоохоронці підозрюють чиновників Харківської міськради у розтраті комунального майна, що спричинило збитки в особливо великих розмірах. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду міста Харкова від 11 червня 2018 року.

В грудні 2016 року Управління комунального майна та приватизації Харківської міськради продало ТОВ «Аптека № 28» два приміщення:

– вул. Пушкінська, 59/45 площею 188,2 кв.м. за 1,036 млн.грн. (5507,1 грн. за 1 кв.м.);
– вул. Дружби Народів, 249/80 площею 351,7 кв.м. за 1,21 млн.грн. (3440,7 грн. за 1 кв.м.).

Власником ТОВ «Аптека № 28» є Олена Євгеніївна Гуткова. Людина з таким ПІБ є також донькою екс-депутата Харківської міськради від Партії Регіонів Євгена Гуткова. Про цю приватизацію повідомляв Харківський антикорупційний центр в січні 2017 року.

На думку слідчих, службові особи Управління комунального майна та приватизації Харківської міськради продали об’єкти нерухомості комунальної власності за ціною нижчою за його ринкову вартість.

Відповідно до інформації наданої суб’єктом оціночної діяльності щодо середньої ринкової вартості квадратного метра нерухомого майна станом на жовтень-листопад 2016 року, встановлено, що середня ринкова вартість нежитлової нерухомості:
– по вулиці Дружби Народів, становила 220-370 дол. за 1 кв.м. (тобто приміщення мало бути продано за ціною від 1,97 млн.грн.);
– по вулиці Пушкінській, становила 750-1000 дол. за 1 кв.м. (тобто приміщення мало бути продано за ціною від 3,6 млн.грн.).

Таким чином на думку слідчих, службовими особами Управлінням комунального майна та приватизації не було вжито всіх необхідних заходів щодо продажу майна за максимально вигідною ціною, що призвело до ненадходження грошових коштів до бюджету міста Харкова в особливо великих розмірах.

Згідно інформації отриманої Управлінням СБУ України в Харківській області, встановлено, що ТОВ «Аптека №28» планує продати обидва приміщення за ринковою вартістю, тим самим отримати неправомірну вигоду від реалізації приміщень, що були куплені за заниженою вартістю.

Ухвалою Київського райсуду міста Харкова від 6 червня 2017 року на обидва приміщення було накладено арешт.

ТОВ «Аптека №28» звернулось з клопотанням до суду про скасування арешту на приміщення. Суд ухвалив скасувати арешт з приміщень в частині заборони розпорядження вказаним майном, але відмовив у скасуванні арешту в частині заборони відчуження цих приміщень.

Нагадаємо, що розслідується ще одна справа по факту продажу в грудні 2016 року комунального майна за заниженими цінами.

Крім цього, після публікації та розслідування ХАЦа, Харківська місцева прокуратура №1 відкрила кримінальне провадження щодо продажу в червні 2018 року міськрадою Інні Москвіній нежитлового приміщення площею 103 кв.м. по пр.Незалежності, 1 за 250,54 тис.грн. На думку ХАЦа та прокуратури це значно занижена ціна. ФОП Москвіна Інна Володимирівна зареєстрована в квартирі по проспекту Науки, співвласником якої є директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сідоренко.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Law enforcers have opened the proceedings after a collective appeal due to the lack of heating in the apartments of Kharkiv

Слідчі СУ ГУНП в Харківській області розслідують кримінальне провадження з фактами службової недбалості посадовими ...

The cost of repairing the square Arrow will increase by 60%

Департамент комунального господарства додатково проводить ще один тендер щодо кап.ремонту скверу Стрілка на 16,7 ...

The death of an activist in Eskhar: A director of the firm, which activist accused of corruption, have to undergoing psychiatric examination

На екс-директора ТОВ «АВА Сервіс 2017», якого підозрюють у заволодінні бюджетними коштами в Есхарі, ...

Відбулася прес-конференція ХАЦ стосовно збереження пам’яток архітектури у місті Харкові

Друзі, сьогодні в приміщенні KHARKIV Today відбулася прес-конференція щодо критичної ситуації, що склалася у ...

National Agency on Corruption Prevention found the signs of illegal enrichment with the People’s Deputy. The case was referred to the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine

Національне агентство з питань запобігання корупції під час проведення повної перевірки декларації за 2015 ...

Director of INDIGO-GROUP announced suspicion of stealing public funds along with the firm financing the party “Pole Poroshenko’s Block” Solidarity “

Директору ТОВ «Індіго-Груп» оголосили підозру у заволодінні державних коштів в великих розмірах під час ...