Суд взяв під варту на 60 дім начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім Кожедуба генерала – майора Андрія Алімпієва, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та розтраті коштів, що призвело до втрати вузом 2,4 млн. грн. Також суд передбачив заставу у сумі 1,5 млн. грн.

Про це йдеться в ухвалі судді Дзержинського районного суду міста Харкова Світлани Наумової.

Алімпієва та його заступника Ігора Нікіфорова (його залишили під вартою з можливістю застави у 1 млн. грн.) підозрюють у зловживаннях під час закупівлі палива у 2016 році.

Після проведення тендеру, керівники вузу підписували додаткові угоди з постачальниками палива, згідно яких виросла ціна за одиницю товару. При цьому ніяких доказів коливань цін на ринку до цих угод не додавалось. До угод додавали довідки торгівельно-промисловою палати щодо ринкових цін на паливо. При цьому ці ціни могли були набагато нижчими, ніж ті, що писали у додатковій угоді.


Так, наприклад, в додатковій угоді № 2, укладеній між ХНУПС ім. Кожедуба та TOB «Татнефть – АЗС – Україна» ціна за 1 кг палива зростає з 17,18 грн. до 18,9 грн. При цьому до угоди додається довідка, де вартість палива в середньому коливається від 15 до 16 грн./кг.

Проблеми з використанням коштів у вузі підтвердила й перевірка Рахункової Палати. За словами військових прокурорів, аудитори РП нарахували 3,5 млн. грн. збитків від неефективного використання бюджетних коштіів. А ось судово-економічна експертиза показала збитки на суму 2,4 млн. грн.

Особисто Алімпієв у суді всі звинувачення відкидає. Він визнає, що у аудиторів були питання, але нічого й близького до криміналу.

Цю справу Алімпієв вважає «замовною», зокрема, через земельні суперечки між відомствами. Так, за його словами, він виступає проти передачі з балансу вузу декількох об’єктів, зокрема, земельної ділянки на вул. Клочківській.

Після оголошення ухвали, Алімпієв заявив, що планує довести свою невинуватість. Щодо внесенння застави, то за словами військового, у нього немає таких коштів.

Варто відзначити, що у залі суду Алімпієва підтримували представники ХНУПС ім. Кожедуба. Якщо зранку їх було близько 150 чоловік, то ввечері залишилися кілька десятків.

Нагадаємо, що 17 листопада, в п’ятницю ввечері, у Харкові відбулось гучне затримання начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім Кожедуба генерала – майора Андрія Миколайовича Алімпієва, який очолює університет з жовтня 2015 року.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ХНУ ІМ, КАРАЗІНА БЕЗ КОНКУРСУ ЗАМОВИВ РЕМОНТ, ПЕРЕПЛАТИВШИ 100 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ЗА МАТЕРІАЛИ

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна уклав угоду з ФОП Лагутіна Віра Олександрівна щодо ...

РЕМОНТ ПІД’ЇЗДІВ У БАЛАКЛІЇ БЕЗ КОНКУРСУ ВІДДАЛИ ПІДПРИЄМЦЮ, ЩО ФІГУРУЄ У КРИМІНАЛЬНІЙ СПРАВІ ЩОДО РОЗКРАДАННЯ КОШТІВ

Управління житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку інфраструктури міста Балаклійської міськради уклало угоду з ФОП ...

ДЕПУТАТ ОБЛРАДИ ВІД «НАШОГО КРАЮ» ПРИХОВАВ ВЛАСНИЙ БІЗНЕС ТА БІЗНЕС ДРУЖИНИ

Депутат Харківської облради (фракція «Наш край») Олександр Гусаров не задекларував бізнес як свій так ...

ХАРКІВСЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ПІДОЗРЮЮТЬ, ЩО ФІРМИ З ОТОЧЕННЯ МУСЄЄВА ВИВОДИЛИ КОШТИ ХАРКІВСЬКОГО МЕТРОПОЛІТЕНА

Харківські правоохоронці підозрюють, що службові особи ТОВ «Ваго-Рев» та ТОВ «Системи прогресивної очистки» незаконно ...

У ЧУГУЄВІ ВЖЕ ТРИ РОКИ СУДЯТЬ ЧИНОВНИКА ХАРКІВСЬКОЇ ОДА, ЯКИЙ ПІДПИСУВАВ АКТИ З ЗАВИЩЕНИМИ ЦІНАМИ

В Чугуївському міському суді фактично не просувається розгляд справи стосовно начальника управління організації будівництва ...

КОМУ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗДАВ НА РЕМОНТИ 11 МІЛЬЙОНІВ

Харківський національний медичний університет у травні-липні 2016 року заплатив приватним фірмам за ремонтні роботи ...