30 травня 2017 року Харківський апеляційний господарський суд (у складі колегії суддів – Сіверін В. І., Терещенко О.І., Слободін М.М.) остаточно забрав у обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Спецбуд-3» земельну ділянку площею 0,6631 га, яку той отримав за «кооперативною схемою» в квітні 2013 року.

В березні 2017 року Господарський суд Харківської області (Суслова В.В.) повністю задовольнив позов прокуратури Харківської області.


Визнано незаконним та скасовано рішення Харківської міської ради про безкоштовне надання обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Спецбуд-3» у власність земельної ділянки площею 0,6631 га для будівництва та подальшої експлуатації житлового будинку по проспекту Людвіга Свободи, (в районі будинку №20).

Відповідно до інформації Управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області нормативно-грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 3,77 млн.грн.

Засновниками обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Спецбуд-3» є Юлія Антонюк, Віталій Ганжа, Олексій Кармазін, Іван Ємельяненко, Юрій Кузовлєв, Олександр Линник, Антон Ніценко, Василь Хоруженко та ТОВ «Спецбуд-3». 

Директором ТДВ «Спецбуд-3» є депутат Харківської міськради від партії «Відродження» Віталій Ганжа. ТДВ «Спецбуд-3» є одним з головних підрядників на ремонт доріг у Харкові. 


В своєму позові прокуратура Харківської області послалася на те, що вищевказане рішення Харківської міськради прийняте всупереч вимогам ст. 41 Земельного кодексу України, ст. 133, 135, 137 Житлового Кодексу УРСР та Примірного статуту житлового-будівельного кооперативу, оскільки “ЖБК “Спецбуд-3” за своєю метою діяльності не відповідає вимогам зазначених норм права та Примірного статуту, як житлово-будівельний кооператив.

Всупереч ст. 135 Житлового Кодексу та абзацу 1 п. 8 Примірного статуту засновники кооперативу «ЖБК «Спецбуд-3» – Юлія Антонюк, Віталій Ганжа, Олексій Кармазін, Іван Ємельяненко, Юрій Кузовлєв, Олександр Линник, Антон Ніценко, Василь Хоруженко – не потребували та не потребують поліпшення житлових умов.

Також, всупереч ст. 133,135 Житлового Кодексу УРСР та абз.1 п.8, абз.1 п. 45 Примірного статуту одним з засновників обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Спецбуд-3» є юридична особа (ТДВ «Спецбуд-3»).

Факт того, що «ЖБК «Спецбуд-3» не є житлово-будівельним кооперативом, підтверджується й тим, що відповідно до листа ДАБІ в Харківській області кооператив отримав декларацію про початок будівельних робіт з будівництва житлового будинку лише в травні 2014 року.

Суди обох інстанцій прийняли до уваги та погодилися з доводами прокуратури у цій справі.

 

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ТЕЦ-5 ПРОВЕЛО МУТНИХ ТЕНДЕРІВ НА 50 МІЛЬЙОНІВ

ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» 11 квітня уклала дві угоди щодо капитального ремонту обладнання турбінного та ...

ЛЮДИ КЕРНЕСА ПЕРЕДАЛИ ЖИТЛОБУД-1 1,5 ГЕКТАРИ ЗЕМЛІ, ЯКУ ОТРИМАЛИ ВІД МІСЬКРАДИ ЗА «КООПЕРАТИВНОЮ СХЕМОЮ»

Корпорація «Трест Житлобуд-1» отримала через своїх підконтрольних осіб від людей Геннадія Кернеса 4 земельні ...

КИЇВСЬКИЙ СУДДЯ ЖИВЕ НА ГРОШІ, ЯКІ ЙОМУ ДАРУЄ БАТЬКО

Заступник голови Господарського суду міста Києва Сергій Стасюк отримав у подарунок 670 тис. грн.

ГРОШІ ЗА ПАРКОВКУ У ХАРКОВІ ВИВОДЯТЬ ЧЕРЕЗ 30 приватних підприємців

Понад 30 фізичних осіб-підприємців отримують гроші за парковку на муніципальних майданчиках. Про це стало ...

ПОДАТКОВА ВВАЖАЄ, ЩО ЧИНОВНИКИ РАЙНІНА МОЖУТЬ НЕ ДЕКЛАРУВАТИ ГРОШІ, ЯКІ ВОНИ ЗАРОБИЛИ В РОСІЇ.

Стали відомі результати перевірки Володимира Норчака на виконання вимог Закону України “Про очищення влади”. ...