10 травня 2017 року Господарський суд Харківської області (суддя Присяжнюк О.О.) відмовив прокуратурі в задоволенні позову про визнання незаконним рішення Харківської міськради в грудні 2016 року щодо виділення обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Відпочинок» земельної ділянки площею 11,03 га по вул. Буковій, 3 для житлової забудови.

В кінці грудня 2016 року Харківська міськрада безкоштовно передала «ЖБК «Відпочинок» під житлову забудову 11,03 га по вул. Буковій.

В лютому 2017 року прокуратура направила до суду позовну заяву з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення Харківської міської ради про безоплатне надання обслуговуючому кооперативу “ЖБК “Відпочинок” 11,0346 га землі поблизу Олексіївського лугопарку.

Тоді за інформацією керівника місцевої прокуратури №1 Катерини Шевцової, понад 11 га землі вартістю майже 90 млн.грн. поблизу Олексіївського лугопарку у місті Харкові міська рада надала безкоштовно у приватну власність 5 громадянам, однак ніхто з них не перебував на квартирному обліку і не потребував поліпшення житлових умов. Крім того, проект землеустрою на сесії міськради не погоджувався”.

Суд вирішив, що правила виділення земельних ділянок кооперативом має визначати Закон України «Про кооперацію», а не профільний Житловий кодекс УРСР. Законом України «Про кооперацію» не передбачено виключний перелік, хто може бути засновником кооперативів. Тому в задоволенні позову прокуратури суд відмовив.

Засновниками “ЖБК “Відпочинок” були і залишаються харків’яни Георгій Баликов, Олена Воронова, Ірина Хоменко, киянин Ігор Ковтун та Ольга Боєва з Пісочина. Кооператив “Відпочинок” створили 9 вересня 2016 року.

Одна з засновниць “ЖБК “Відпочинок”, Олена Воронова, зазначена, як контактна особа в відділі продажів ТОВ “Артдевелопер”. ArtDeveloper – компанія, яка займається будівництвом клубних і котеджних містечок в Харкові і Харківській області.

Разом з Оленою Вороновою в відділі продажів ArtDeveloper працює також Мирослав Балюк, людина з самого близького оточення депутата Харківської міськради і одного з головних бенефіціарів «кооперативної» схеми Ігоря Аріха. Саме на Мирослава Балюка «писалась» більшість «фейкових» кооперативів в Лісопарку, які де-факто контролював Ігор аріх. На ці кооперативи міськрадою було безкоштовно виділено в 2008-2010 роках сотні гектарів землі в Лісопарку.

Ще одна засновниця ОК “ЖБК “Відпочинок”, Ірина Хоменко, є співвласницею ТОВ “Укрбуддизайн Плюс” разом з все тим же Мирославом Балюком.

ТОВ “Укрбуддизайн Плюс” (з 29 грудня 2016 року знаходиться в стані припинення) є забудовником ЖК Набережний квартал.

Тобто, 2 з 5 засновників кооперативу «Відпочинок» є людьми, з оточення Ігоря Аріха, що наштовхує на думки про кінцевого бенефіціарного власника виділених 11 гектарів Олексіївського лугопарку.

У вересні 2016 року прокуратура провела обшуки в готелі «Національ», де проживає мер Харкова Генадій Кернес, та в будинку матері екс-голови Харківської ОДА Михайла Добкіна – Алли Добкіної. Генпрокурор Юрій Луценко тоді заявив, що обшуки проводять в справі про виведення по «кооперативній схемі» 654 гектарів на суму понад 4 млрд грн. 

В кінці року Печерський райсуд Києва за позовом прокуратури заарештував майже три сотні земельних ділянок, які по кооперативній схемі були виділені в 2008-2010 роках. Більшість справ про поверненню землі прокуратура програла через сплив терміну позовної давності.

В березні ГПУ повідомило про підозру в справі розкрадання землі через кооперативну схему заступниці мера Харкова Генадія Кернеса – Тетяні Овінніковій. В травні вона була заарештована, але відразу вийшла під заставу в 30 млн.грн.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

У МЕРІЇ УКЛАЛИ ВЖЕ ДРУГИЙ ЗА ЦЕЙ РІК ДОГОВІР НА КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ДОРОГИ БІЛЯ РЕЗИДЕНЦІЇ КЕРНЕСА

Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради уклав угоду з комунальним підприємством «Шляхрембуд» ...

«ЗАВОД «ЕЛЕКТРОВАЖМАШ» ПРИДБАВ МІДЬ У «СУМНІВНІЙ» ФІРМИ ЗА СЕКРЕТНИМИ ЦІНАМИ

Державне підприємство «Завод «Електроважмаш» уклало угоду з ТОВ «Українська промислова група ЛТД» щодо постачання ...

АНТИМОНОПОЛЬНИКИ ВИЯВИЛИ ТЕНДЕРНУ ЗМОВУ ТРАНСПОРТНИХ ФАВОРИТІВ КЕРНЕСА

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило антиконкурентні узгоджені дії між транспортними фаворитами ...

ПРАВООХОРОНЦІ ПІДОЗРЮЮТЬ ПРИВАТНУ ФІРМУ, ЩО ОТРИМАЛИ ГРОШІ ЗА РЕМОНТ ПРИМІЩЕНЬ КП ТА НЕ ВИКОНАЛИ ЦЬОГО

Харківські правоохоронці підозрюють посадових осіб СКП «Харківзеленбуд» та ТОВ «Фірма «Колорит-Строй» у зловживанні службовим ...

«ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» ІГНОРУЄ АУКЦІОНИ В «ПРОЗОРРО» ТА ПЕРЕПЛАЧУЄ ЗА ОПОРИ

АК «Харківобленерго» уклало угоду з ПП «Світоніс-Транс» щодо придбання опор на загальну суму 999,72 ...

НА ХАРКІВЩИНІ ПІДРЯДНИКА ПІДОЗРЮЮТЬ У РОЗКРАДАННІ КОШТІВ. ЗА ПІВРОКУ ФІРМА ОТРИМАЛА 10 МІЛЬЙОНІВ

Харківські правоохоронці підозрюють, що працівники ТОВ «Аквадіа» розкрадали кошти, які були направлені на капітальний ...