Суд частково задовольнив апеляцію прокуратури та призначив покарання директору ДП «Торговий дім «Облагрохімія» Олегу Колбатікову, який способствував втраті держпідприємством нежитлових приміщень вартістю понад 5 млн. грн., у вигляді 4 умовного терміну й добавим йому копійчаний штраф.

Про це йдеться у вироку Апеляційного суду Харківської області від 3 квітня 2017 року.


За даними суду, в 2009 році була розроблена схема заволодіння нежитловими приміщеннями ДП «Торговий дім «Облагрохімія». Правоохоронці вважають, що розробником схеми став директор ТОВ «Харківагротехніка», яким був Микола Ведмідь.

Схема була така: зловмисники вирішили штучно створити кредиторську заборгованість у ДП «Торговий дім «Облагрохімія» перед ТОВ «Харківагротехніка» та ТОВ фірма «Харківоблагротехніка» за, нібито, поставлені товарно-матеріальні цінності, які реально не поставлялись, та в подальшому через укладення договорів про переведення боргу ТОВ «СТО «Форсаж» набувало б від ТОВ «Харківагротехніка» та ТОВ фірма «Харківоблагротехніка» право витребування боргу з ДП «Торговий дім «Облагрохімія».

Після виготовлення вказаних документів зловмисники планували звернутись до Господарського суду Харківської області із заявою про кредиторські вимоги ТОВ «СТО «Форсаж» до держпідприємства, після задоволення якої за результатами проведення санації в рамках процедури банкрутства отримати право на частку майна державного підприємства, а саме нежитлових приміщень.

Тож в червні 2009 року зловмисники подали позов до суду від імені ТОВ «СТО Форсаж» щодо стягнення 8,315 млн. грн. державного підприємства.

У суді представники ДП заявили, що сумніваються, що надані векселі реальні. Після чого, зловмисники завлекли до схеми директора цього ДП.

Після чого, зловмисники створили фіктивні договори постачання палива й через суд стали до переліку кредиторів державного підприємства.

У липні 2010 року підсудний став керівником санації підприємства. Планом санації мав з’явитися інвестор, який повинен був погасити борги підприємства за право власності на нежитлові приміщення загальною площею 1717,4 кв.м.

Його засновником та директором з 2011 року був Микола Ведмідь. До 2011 року директором був Сергій Бобирев, який в 2009 році також був керівников ТОВ «СТО Форсаж».

Після чого, зловмисники оформили фіктивні документи, що підприємство отримало інвестицій на суму 5,3 млн. грн., хоча фактично ці гроші не надходили. Завдяки цим документам ТОВ «Дарс» заволоділо приміщенням. Факт невиконання інвестиційного договору був встановлений судом у 2014 році.

Свою провину у директор підприємства на визнав.

Суд визнав директора винним у підробці документів та зловживанні владою та приговорили до чотирьох років позбавлення волі але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном три роки.

Але апеляція скасувала цей вирок, але реальне покарання у вигляді чотирьох років ув’язнення не призначила, додавши лише штраф у сумі 10200 грн.

Варто також відзначити, що суд повернув у власність держави ці приміщення.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ЧИНОВНИЦЯ ХАРКІВСЬКОЇ МЕРІЇ ПРИДБАЛА КОШТОВНУ АВТІВКУ, ХОЧА ЗА ДЕКЛАРАЦІЄЮ НЕ МАЛА НЕ ЦЕ КОШТИ

Головний спеціаліст відділу підприємств комунальної власності управління тарифної політики Департаменту економіки та комунального майна ...

УКРАЇНСЬКИЙ НАРДЕП ПРИДБАВ ЗЕМЛЮ У НІМЕЧЧИНІ

Народний депутат України від «Блоку Петра Порошенко» Борислав Розенблат придбав земельну ділянку у Німеччині.

ХТО ВОЛОДІЄ АВТІВКАМИ З КОРТЕЖУ КЕРНЕСА (ФОТО)

В декларації Харківського міського голови Г. Кернеса за 2015 рік в графі транспортні засоби ...

КАПРЕМОНТ НОВОВОДОЛАЖСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ: УНИКНЕННЯ АУКЦІОНУ ТА НЕВИКОНАННЯ РОБІТ У СТРОК

Департамент капітального будівництва Харківської облдержадміністрації перезаключив угоду з ТОВ «Уніта» щодо капітального ремонту Нововодолажського ...

НА ХАРКІВЩИНІ ПІДРЯДНИКА ПІДОЗРЮЮТЬ У РОЗКРАДАННІ КОШТІВ. ЗА ПІВРОКУ ФІРМА ОТРИМАЛА 10 МІЛЬЙОНІВ

Харківські правоохоронці підозрюють, що працівники ТОВ «Аквадіа» розкрадали кошти, які були направлені на капітальний ...