Правоохоронці підозрюють службових осіб управління ЖКГ виконавчого комітету Золотоніської міської ради (Черкаська обл.) у внесенні завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт на користь ТОВ «Спеціалізоване підприємство «Ековтор», що могло призвести до розтрати близько 3,00 млн грн. під час виконання угоди щодо робіт на полігоні твердих побутових відходів.

Про це пишуть «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Придніпровського районного суду м. Черкаси від 23 січня.


За даними слідства, 23 грудня минулого року управління житлово-комунального господарства виконкому міськради та ТОВ «СП «Ековтор» уклали договір про виконання робіт з реконструкції полігону твердих побутових відходів для м. Золотоноша в адміністративних межах Антипівської та Новодмитрівської сільрад Золотоніського району на загальну суму 16,85 млн грн.

Угода передбачала фінансування на 2016 рік у розмірі 6,91 млн грн. Згідно з додатком до цієї угоди, сума була зменшена до 3,18 млн грн.

28 грудня на підставі підписаних сторонами актів виконаних робіт управління перерахувало «СП «Ековтор» 3,18 млн грн.
Втім, як встановило слідство, станом на 29 грудня будівельні роботи на полігоні твердих побутових відходів не проводились, і навіть не розпочинались. Крім того, за даними правоохоронців, ТОВ «СП «Ековтор» придбало у фіктивного ТОВ «Астіон-СВ» 22 147 куб м глинистого ґрунту на загальну суму 2,19 млн грн. Але на будівельному майданчику цей матеріал відсутній.

Слідчі СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області, які розслідують кримінальне провадження № 12017250000000021 від 18.01.2017, звернулися до суду з клопотанням надати доступ до договору підряду з додатками та супровідних документів. Суд надав доступ.

Цікаво, що «Ековтор» є головним підрядником будівництва полігонів ТБО на Харківщині.

Ідея створення двох комплексів з переробки відходів у Богодухові та Люботині з’явилася у 2013 році в тодішнього губернатора Михайла Добкіна. Полігони мали побудувати на місці звалища, що існує. Вартість будівництва визначили у 28 млн грн, із яких 14 млн грн повинен був надати інвестор.

У тому ж році провели тендери на обидва полігони, й вартість будівництва була майже однакова – 26 млн грн, які мали виділити з бюджету. Переможцем обох виявилася донецька фірма – ТОВ “Спеціалізоване підприємство “Ековтор”.

Харківське «СП «Ековтор» засноване у 2011 році Тетяною Юрченко з Донецька, яка нині є директором. Фірма ж сьогодні належить донеччанину Олександру Біленку та одеському ТОВ «Екорегіон-77» Сергія Ляшевського та Сергія Дікарева.

У 2014 році Департамент капбудівництва ХОДА провів ще торги на створення Полігону у Богодухові вартістю 19,83 млн. грн.

У жовтні 2015 року «СП «Ековтор» виграв тендер на будівництво полігону твердих побутових відходів за 93,88 млн грн. в м. Люботин Харківської області, яке мало завершитись до кінця 2016 року.

У відповіді на запит активіста «Харківського антикорупційного центру», стало відомо, що за даними на 16 червня 2016 року, на будівництво полігону було витрачено 49,18 млн. грн, зокрема, 29,6 млн. грн. – це були кошти обласного фонду навколишнього середовища, а 19,58 млн. грн. – кошти державного фонду навколишнього середовища.

В березні 20166 року в ХОДА повідомили, що перша черга полігону у Богодухові готова до експлуатації, але фактично полігон не здан досі через невідповідність проекту.


А правоохоронці відкрили
справу щодо виведення коштів через фіктивні фірми.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ПОЛІЦІЯ ВІДКРИЛА НОВУ СПРАВУ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ЧИНОВНИКІВ КЕРНЕСА

Поліція підозрює службових осіб департаменту комунального господарства Харківської міськради (ХМР), управління з будівництва, ремонту ...

“МУТНОМУ” ПІДРЯДНИКУ ДОКИНУЛИ ЩЕ 19 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА СМІТТЄВИЙ ПОЛІГОН В ЛЮБОТИНІ

Департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації 26 грудня уклав угоду з ТОВ «Спеціалізоване ...

Батька Мураєва підозрюють у завищенні цін на опалення виборцям «оппоблоківця» на 4 мільйони

Поліція підозрює службових осіб ТОВ «Пам хаус», ТОВ «Альтеп», КП Харківської районної ради «Комуненерго», ...

КОМУНАЛЬНИКИ КЕРНЕСА ВДВІЧІ ПЕРЕПЛАТЯТЬ ЗА ВИВОЗ СМІТТЯ, ФІРМІ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ ПІД СЛІДСТВОМ

Департамент житлового господарства Харківської міськради 3 березня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ ...

First court hearing regarding the “case of Avakov’s backpacks” is scheduled on September 11

11 вересня о 13.40 Червонозаводський районний суд міста Харкова проведе перше судове засідання у ...

НА БУДІВНИЦТВІ ШКІЛЬНИХ СТАДІОНІВ РОЗКРАДАЛИ КОШТИ. ДИРЕКТОРА ФІРМИ-ПІДРЯДНИКА ЗАСУДИЛИ, АЛЕ ВІН ЗАЛИШИВСЯ НА ВОЛІ

Дзержинський районний суд міста Харкова визнав винним колишнього директора ТОВ «Машстройсервис» Валерія Воробйова у ...