КП “Харківський метрополітен” 16 січня опублікував повідомлення про намір укласти договір за результатами аукціону з ТОВ «Турнікет-М» щодо послуг з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені вартістю 11,19 млн.грн. 

За умовами ДКТ, метрополітен замовляє послуги з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду у кількості 1864 одиниць розташовані у вестибюлях 30 станцій метрополітену. Передбачається раз у тиждень проводити зовнішній огляд і перевірку працездатності, раз у місяць – чищення, перевірку якості паянь, кріплення деталей та раз в півроку – ревізійний огляд.

Послуги замовляються з 1 лютого 2017 року до 31 січня 2018 року. Якщо порахувати, то огляд та перевірка працездатності 1 пристрою автоматизованої системи оплати проїзду метрополітену обійдеться в 6 тисяч гривень.

КП “Харківський метрополітен” виставив очікувану вартість (11 200 000 грн.), тобто на 13,7 тисяч гривень більше, ніж за результатами аукціону запропонувало ТОВ «Турнікет-М». Конкурент був один – ТОВ «Науково-виробнича компанія «Східбуд», з пропозицією, якраз 11,2 млн.грн. За три раунди аукціону обидва учасника не знизили вартість своїх пропозицій. Є підозри того, що два учасники знали про пропозиції один одного. Аукціон дозволив знизити очікувану вартість всього на 0,12%.

ТОВ «Турнікет-М» на цих послугах для метрополітену заробить не перший раз. Раніше, протягом 2015-2016 років «Турнікет-М» за ці ж самі послуги отримав 14,4 млн.грн. 


За даними правоохоронців, службові особи КП «Харківський метрополітен» та ТОВ «Турнікет-М» в рамках останньої угоди на ці ж послуги (9,59 млн.грн.) за
попередньою змовою, зловживаючи службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей в офіційні документи, а саме: в акти виконаних робіт, товарні накладні, скерували кошти комунального підприємства на рахунки фірм, які мають ознаки фіктивності, внаслідок чого, заволоділи коштами КП на суму близько 1,8 млн. грн., чим завдали збитки інтересам підприємства.


На думку
правоохоронців, комплектувальні, які нібито отримала підземка, це були списані або відремонтовані механізми, які вже знаходилися на складах КП «Харківський метрополітен». 


ТОВ «Турнікет-М» належить Івану Кравцову. Директором підприємства є Олександр Ладоненко. Кравцов також є власником ТОВ «Старсен», ТОВ «Інвест-тур» та приватно-виробничій фірми «Ніка».

У 2012 році єдиним засновником ТОВ «Старсен» був Олександр Стаматін, син генерального директора КП «Харківський метрополітен» В’ячеслава Стаматіна та віце-мера Марини Стаматіної, яка також є бізнес-партнером цивільної дружини Геннадія Кернеса, Оксани Гайсинської.

А В’ячеслав Стаматін до 2011 року був засновником ПВФ «Ніка», яку переписав також на Івана Кравцова.

ТОВ «Турнікет-М» отримало з 2013 року від метрополітену підрядів на десятки мільйонів гривень. Крім, метрополітену, ТОВ «Турнікет-М» вказало, що співпрацювало тільки з ТОВ «Дімаріс» (Олександр Коровкін, Андрій Шаптала та Владислав Ткаченко) та ТОВ «Фьорд» (Ольга Солоп та той же Владислав Ткаченко), фірмами які контролюють Центральний та Кінний ринки, відповідно. Власниками фірм є найближче оточення Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

До речі, директором «Турнікет-М» є Олександр Ладоненко. Ладоненко також є директором ТОВ «Телеком М» Ганни Керро, яка свого часу була прописана в одній квартирі зі Світланою Керро, на яку було деякий час оформлено ТОВ «Спеціалізований «ПБМП-753». Тому, окрім впливу Вячеслава Стаматіна на «Турнікет-М», варто мати на увазі і те, що на цю фірму може впливати оточення Максима Мусєєва.

Нагадаємо, що на тому тижні з’явилась інформація, що проїзд в метро у Харкові подорожчає до 4 гривень. Мотивують це тим, що підвищилась в 2 рази мінімальна зарплата та збільшилась вартість тарифу на електроенергію.


На 2017 рік, Харківська міська рада на останній сесії виділила 159,47 мільйонів гривень фінансової підтримки, в рамках цільової програми. Це кошти, які підуть на компенсацію збиткової діяльності харківського метрополітену.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

НАРДЕП ФЕЛЬДМАН ОТРИМАВ 25 МІЛЬЙОНІВ ДИВІДЕНДІВ ВІД “ПРОКЛАДКИ”, ЯКА ЗАЙМАЄТЬСЯ ОПТОВОЮ ТОРГІВЛЕЮ

Народний депутат України Олександр Фельдман отримав 24,71 мільйони гривень дивідендів від ТОВ «Октус Трейд»

СУД ТА ПРОКУРАТУРА ПОВЕРНУЛИ У ВЛАСНІСТЬ ДЕРЖАВІ 108 ГЕКТАРІВ ШЕВЕЛІВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА З НЕЗАКОННОЇ ОРЕНДИ

Прокуратура Харківської області повідомила 11 липня, що було забезпечено реальне виконання рішення Господарського суду ...

У НЕХОРОШКОВА УЛЮБЛЕНОМУ ЛІСОРУБУ ЗАМОВИЛИ ВИРУБКУ ДЕРЕВ ПО ВДВІЧІ ЗАВИЩЕНИМ ЦІНАМ

Департамент житлового господарства Харківської міської ради 14 лютого уклав угоду з торгівельно-виробничим приватним підприємством ...

ЛЮКСОВІ ПРИДБАННЯ РОДИНИ НАРДЕПА АНТОНА ГЕРАЩЕНКО

Родина нардепа Антона Геращенко ( фракція «Народний фронт») за останній рік придбала дві елітні ...

НАРДЕП КАЦУБА ПРОДАВ БІЗНЕС РОДИЧЦІ СВОГО ПОМІЧНИКА

Народний депутат України, який був обраний по мажоритарному округу на території Дергачівського та Харківського ...

РЕКОНСТРУКЦІЯ МОЛОДІЖНОГО ПАРКУ КОШТУВАТИМЕ 50 МІЛЬЙОНІВ, В МЕРІЇ ПРОДОВЖУЮТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДИСКРИМІНАЦІЙНУ ВИМОГУ

Департамент комунального господарства Харківської міськради уклав угоду з ТОВ «БВКФ «Технікабуд» щодо реконструкції Молодіжного ...