У Харкові засудили директора ДП «Торговий дім «Облагрохімія» Ігора Колбатікова, який способствував втратою держпідприємством нежитлових приміщень вартістю понад 5 млн. грн.

Про це йдеться у вироку Київського районного суду від 20 грудня 2016 року.


За даними суду, в 2009 році була розроблена схема заволодіння нежитловими приміщеннями ДП «Торговий дім «Облагрохімія». Правоохоронці вважають, що розробником схеми став директор ТОВ «Харківагротехніка», яким, за даними порталу
Youcontrol, був Микола Ведмідь.


Схема була така: зловмисники вирішили штучно створити кредиторську заборгованість у ДП «Торговий дім «Облагрохімія» перед ТОВ «Харківагротехніка» та ТОВ фірма «Харківоблагротехніка» за, нібито, поставлені товарно-матеріальні цінності, які реально не поставлялись, та в подальшому через укладення договорів про переведення боргу ТОВ «СТО «Форсаж» набувало б від ТОВ «Харківагротехніка» та ТОВ фірма «Харківоблагротехніка» право витребування боргу з ДП «Торговий дім «Облагрохімія». Після виготовлення вказаних документів зловмисники планували звернутись до Господарського суду Харківської області із заявою про кредиторські вимоги ТОВ «СТО «Форсаж» до держпідприємства, після задоволення якої за результатами проведення санації в рамках процедури банкрутства отримати право на частку майна державного підприємства, а саме нежитлових приміщень.

Тож в червні 2009 року зловмисники подали позов до суду від імені ТОВ «СТО Форсаж» щодо стягнення 8,315 млн. грн. 
державного підприємства.

У суді представники ДП заявили, що сумніваються, що надані векселі реальні. Після чого, зловмисники завлекли до схеми директора цього ДП.

Після чого, зловмисники створили фіктивні договори постачання палива й через суд стали до переліку кредиторів державного підприємства.

У липні 2010 року підсудний став керівником санації підприємства. Планом санації мав з’явитися інвестор, який повинен був погасити борги підприємства за право власності на нежитлові приміщення загальною площею 1717,4 кв.м.
Його засновником та директором з 2011 року був Микола Ведмідь. До 2011 року директором був Сергій Бобирев, який в 2009 році також був керівников ТОВ «СТО Форсаж».

Після чого, зловмисники оформили фіктивні документи, що підприємство отримало інвестицій на суму 5,3 млн. грн., хоча фактично ці гроші не надходили. Завдяки цим документам ТОВ «Дарс» заволоділо приміщенням. Факт невиконання інвестиційного договору був встановлений судом у 2014 році. 

Свою провину у директор підприємства на визнав.

Суд вирішив, що провина підсудного доказана, але його роль у цій схемі була другорядною. Його визнали винним у підробці документів та зловживанні владою та приговорили до чотирьох років позбавлення волі але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном три роки.

Слідство щодо інших осіб, які заволоділи державним майном – триває.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ВІДДІЛ ОСВІТИ ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКРАДИ КУПУЄ ФАРБУ У РОДИЧКИ МЕРА

Відділ освіти Люботинської міської ради Харківської області уклав угоду з ФОП Лазуренко Світлана Василівна ...

ХАРКІВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН БУДЕ ОРЕНДУВАТИ ТОПОЧНІ У ОТОЧЕННЯ СВОГО ДИРЕКТОРА ВДВІЧІ ДОРОЖЧЕ, НІЖ МІГ ЇХ ПРИДБАТИ

Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» 25 жовтня уклало угоду з ФОП Бородавка Ігор Юрійович щодо ...

СПРАВУ ЩОДО РОЗКРАДАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НА МАЛОДАНИЛІВСЬКИХ ОЧИСНИХ СПОРУДАХ, ПЕРЕДАЛИ ДО СУДУ

У квітні до Дергачівського районного суду був переданий обвинувальний акт щодо чотирьох осіб, яких ...

ХАРКІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ ПІДОЗРЮЮТЬ У ЗАКУПІВЛІ ДОРОГИХ ШИН

Харківські правоохоронці підозрюють службових осіб КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у ...

МЕДУНІВЕРСИТЕТ ЗА ПІВРОКУ ВДРУГЕ ЗАМОВИВ РЕМОНТ КАФЕДРИ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНУ

Харківський національний медичний університет без проведення аукціонів уклав угоду з ТОВ «НВФ «Аста-Плюс» щодо ...