У Харкові засудили директора ДП «Торговий дім «Облагрохімія» Ігора Колбатікова, який способствував втратою держпідприємством нежитлових приміщень вартістю понад 5 млн. грн.

Про це йдеться у вироку Київського районного суду від 20 грудня 2016 року.


За даними суду, в 2009 році була розроблена схема заволодіння нежитловими приміщеннями ДП «Торговий дім «Облагрохімія». Правоохоронці вважають, що розробником схеми став директор ТОВ «Харківагротехніка», яким, за даними порталу
Youcontrol, був Микола Ведмідь.


Схема була така: зловмисники вирішили штучно створити кредиторську заборгованість у ДП «Торговий дім «Облагрохімія» перед ТОВ «Харківагротехніка» та ТОВ фірма «Харківоблагротехніка» за, нібито, поставлені товарно-матеріальні цінності, які реально не поставлялись, та в подальшому через укладення договорів про переведення боргу ТОВ «СТО «Форсаж» набувало б від ТОВ «Харківагротехніка» та ТОВ фірма «Харківоблагротехніка» право витребування боргу з ДП «Торговий дім «Облагрохімія». Після виготовлення вказаних документів зловмисники планували звернутись до Господарського суду Харківської області із заявою про кредиторські вимоги ТОВ «СТО «Форсаж» до держпідприємства, після задоволення якої за результатами проведення санації в рамках процедури банкрутства отримати право на частку майна державного підприємства, а саме нежитлових приміщень.

Тож в червні 2009 року зловмисники подали позов до суду від імені ТОВ «СТО Форсаж» щодо стягнення 8,315 млн. грн. 
державного підприємства.

У суді представники ДП заявили, що сумніваються, що надані векселі реальні. Після чого, зловмисники завлекли до схеми директора цього ДП.

Після чого, зловмисники створили фіктивні договори постачання палива й через суд стали до переліку кредиторів державного підприємства.

У липні 2010 року підсудний став керівником санації підприємства. Планом санації мав з’явитися інвестор, який повинен був погасити борги підприємства за право власності на нежитлові приміщення загальною площею 1717,4 кв.м.
Його засновником та директором з 2011 року був Микола Ведмідь. До 2011 року директором був Сергій Бобирев, який в 2009 році також був керівников ТОВ «СТО Форсаж».

Після чого, зловмисники оформили фіктивні документи, що підприємство отримало інвестицій на суму 5,3 млн. грн., хоча фактично ці гроші не надходили. Завдяки цим документам ТОВ «Дарс» заволоділо приміщенням. Факт невиконання інвестиційного договору був встановлений судом у 2014 році. 

Свою провину у директор підприємства на визнав.

Суд вирішив, що провина підсудного доказана, але його роль у цій схемі була другорядною. Його визнали винним у підробці документів та зловживанні владою та приговорили до чотирьох років позбавлення волі але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном три роки.

Слідство щодо інших осіб, які заволоділи державним майном – триває.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

НА РЕКОНСТРУКЦІЮ ЗООПАРКУ РОЗТЕНДЕРИЛИ ЩЕ 50 МІЛЬЙОНІВ

Комунальний заклад «Харківський зоологічний парк» уклав дві угоди з ПАТ «Трест-Житлобуд-1» щодо проведення реконструкції ...

У ХАРКОВІ ПЕРЕПЛАТИЛИ ЗА ПРИДБАННЯ РЕНТГЕНСИСТЕМИ

КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» уклав угоду ...

ЗАСТУПНИК КЛИЧКА ПРИДБАВ MERSEDES-BENZ GLK-CLASS ВДВІЧІ ДЕШЕВШЕ ВІД РИНКУ

Заступник міського голови-секретар Київради Володимир Прокопів придбав автомобіль MERCEDES-BENZ GLK-220 CDI 4 MATIC 2014 ...

«ХАРКІВВОДОКАНАЛ» КУПУЄ ДОРОГЕ ВУГІЛЛЯ У ПОСЛІДОВНИЦІ АЛЛИ ОЛЕКСАНДРОВСЬКОЇ

КП «Харківводоканал» 8 вересня уклало угоду з ПП «Гравілон» щодо постачання вугілля вартістю 189 ...

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ ДОВІВ ЗМОВУ НА ТЕНДЕРІ В УНІВЕРСИТЕТІ КАРАЗІНА

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України довів змову ПП “Мега-Транс” та ТОВ “Екотек” ...

ПАНЮТІНСЬКИЙ ВАГОНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД ВІДДАВ ПОНАД СТО МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА ЗАПЧАСТИНИ ФІРМІ З ТРЬОХ ЛЮДЕЙ

Філія «Панютинський вагоноремонтний завод» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» уклала з ТОВ «Технорейлгруп» договір ...