Вчора, почавши гучні обшуки у Харківській міськраді та в приміщеннях, які належать Геннадію Кернесу та Міхаїлу Добкіну, Генеральна прокуратура Україна не тільки почала робити свою роботу. Вона зробила ще одну добру справу – нарешті вся Україна звернула увагу на так звану «кооперативну» схему безкоштовної роздачі землі у Харкові особам, наближеним до міської ради.

Про масштаби розкрадання землі ми вже писали.

Сьогодні ми викладаємо вже друге судове рішення за позовом Харківського антикорупційного центру, в якому Господарський суд Харківської області у складі судді Байбак О.І. беззаперечно встановив незаконність «кооперативної» схеми.

Головні висновки суду заслуговують на особливу увагу.

По-перше, суд прямо вказав на незаконність безкоштовного відчуження землі вигаданим кооперативам, в яких жоден засновник ніколи не потребував поліпшення житлових умов. Також суд встановив пряме порушення Харківською міськрадою норм законодавства України та спільних інтересів всіх харків’ян:

«Враховуючи викладене вище, суд прийшов до висновку, що Рішення Харківської міської ради №35/15 від 23.12.2015р., в оскаржуваній частині, порушує спільні інтереси територіальної громади міста Харкова.

Суд також враховує, що Харківська міська рада, вирішуючи питання про наявність правових та фактичних підстав для ухвалення спірного рішення, мала можливість в силу покладених на неї публічних функцій, та була зобов’язана діяти в інтересах усієї територіальної громади, а також була зобов’язана з’ясувати правовий статус, мету та підстави створення ОК “ЖБК “Житлобуд-1”, мала переконатись у додержанні ОК “ЖБК “Житлобуд-1” порядку його створення та у відповідності його вимогам чинного законодавства, що регулює порядок передачі землі житлово-будівельним кооперативам. Однак, всього вищевказаного Харківською міською радою зроблено не було».

По-друге, і на нашу думку, головне. Найбільше представників Харківської міської ради у суді обурював той факт, що за скасуванням рішення міськради і поверненням землі звернулась безпосередньо громадська організація, створена харків’янами, а не прокуратура. Власне це було головне заперечення відповідачів проти нашого позову. Однак суддя погодився із правовою позицією Харківського антикорупційного центру. Цитувати висновок судді, зізнаємось, і приємно, і корисно для судової практики:

«Харківська міська рада, як представницький орган місцевого самоврядування, має право приймати будь-які рішення виключно від імені територіальної громади міста Харкова. Кожне рішення Харківської міської ради повинно мати за свою мету виключно задоволення спільних інтересів членів територіальної громади міста Харкова. Таким чином Харківська міська рада повинна діяти також від імені та в інтересах засновників ГО Харківський антикорупцііїний центр.

У випадку порушення законних прав та спільних інтересів територіальної громади члени територіальної громади мають право на судовий захист своїх спільних прав та інтересів.

Таким чином враховуючи, що ГО Харківський антикорупційний центр, створена членами територіальної громади в т.ч. для судового захисту спільних інтересів, суд приходить до висновку, що остання має право на звернення до господарського суду за захистом порушених або оспорюваних прав, права власності своїх засновників на земельну ділянку, тобто є належним позивачем у даній справі».

Повний текст рішення є за посиланням.

 За іншим посиланням доступний повний текст першого позитивного рішення суду (суддя Денисюк Т.С.) за нашими позовами

Читайте та насолоджуйтесь, але єдине що заважає отримувати повне задоволення, це той факт що рішення не набрали законної сили і будуть переглядатися в апеляційному порядку. Тому ми будемо запрошувати всіх небайдужих харків’ян на засідання Харківського апеляційного суду.

Рішення, якими суд відмовив у задоволенні наших позовів, вже оскаржені нами. Засідання розпочинаються на наступному тижні. Перше засідання відбудеться 21 вересня об 11.00 в приміщенні суду за адресою: м. Харків, пр. Незалежності, 13, номер залу ми уточнимо пізніше. Друге – 22 вересня об 11.30 за тією ж адресою, каб. №113. Приходьте, той хто був у наших судових засіданнях, знає, що скучати вам не доведеться.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Police investigates the criminal case due to the fact of the unauthorisized seizure of the coast in Novobavarian district

Жовтневий районний суд міста Харкова призначив проведення експертизи за фактом будівництва розважального комплексу “Дача” ...

The police began investigating repairs in educational institutions after the publication of the KhAС

Харківські правоохоронці розслідують привласнення бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем під час проведення ремонтів ...

Kernes people will spend 4 million on New Year’s decoration of Liberty Square

КП «Міськсвітло» уклало угоду з комунальним підприємством «Міський інформаційний центр» щодо новорічного оформлення майдану ...

ХАЦ проведе прес-конференцію стосовно відміни конкурсу на будівництво пам’ятника на площі Свободи

ГО «Харківський антикорупційний центр», «Міські реформи», «Критичне мислення» запрошують на прес-конференцію з приводу подачі ...

The property of the Kharkiv residents returned 3 hectares of land in a forest park worth 120 million

Верховний суд 21 березня остаточно повернув харків’янам 3 гектари землі в Лісопарку, які міськрада ...

In the Kharkov region, two firms of the same owner played a tender for the repair of the road

Зачепилівська селищна рада уклала угоду з ТОВ «Генбуд ХХІ» щодо проведення ремонту дороги вартістю ...