Вчора, почавши гучні обшуки у Харківській міськраді та в приміщеннях, які належать Геннадію Кернесу та Міхаїлу Добкіну, Генеральна прокуратура Україна не тільки почала робити свою роботу. Вона зробила ще одну добру справу – нарешті вся Україна звернула увагу на так звану «кооперативну» схему безкоштовної роздачі землі у Харкові особам, наближеним до міської ради.

Про масштаби розкрадання землі ми вже писали.

Сьогодні ми викладаємо вже друге судове рішення за позовом Харківського антикорупційного центру, в якому Господарський суд Харківської області у складі судді Байбак О.І. беззаперечно встановив незаконність «кооперативної» схеми.

Головні висновки суду заслуговують на особливу увагу.

По-перше, суд прямо вказав на незаконність безкоштовного відчуження землі вигаданим кооперативам, в яких жоден засновник ніколи не потребував поліпшення житлових умов. Також суд встановив пряме порушення Харківською міськрадою норм законодавства України та спільних інтересів всіх харків’ян:

«Враховуючи викладене вище, суд прийшов до висновку, що Рішення Харківської міської ради №35/15 від 23.12.2015р., в оскаржуваній частині, порушує спільні інтереси територіальної громади міста Харкова.

Суд також враховує, що Харківська міська рада, вирішуючи питання про наявність правових та фактичних підстав для ухвалення спірного рішення, мала можливість в силу покладених на неї публічних функцій, та була зобов’язана діяти в інтересах усієї територіальної громади, а також була зобов’язана з’ясувати правовий статус, мету та підстави створення ОК “ЖБК “Житлобуд-1”, мала переконатись у додержанні ОК “ЖБК “Житлобуд-1” порядку його створення та у відповідності його вимогам чинного законодавства, що регулює порядок передачі землі житлово-будівельним кооперативам. Однак, всього вищевказаного Харківською міською радою зроблено не було».

По-друге, і на нашу думку, головне. Найбільше представників Харківської міської ради у суді обурював той факт, що за скасуванням рішення міськради і поверненням землі звернулась безпосередньо громадська організація, створена харків’янами, а не прокуратура. Власне це було головне заперечення відповідачів проти нашого позову. Однак суддя погодився із правовою позицією Харківського антикорупційного центру. Цитувати висновок судді, зізнаємось, і приємно, і корисно для судової практики:

«Харківська міська рада, як представницький орган місцевого самоврядування, має право приймати будь-які рішення виключно від імені територіальної громади міста Харкова. Кожне рішення Харківської міської ради повинно мати за свою мету виключно задоволення спільних інтересів членів територіальної громади міста Харкова. Таким чином Харківська міська рада повинна діяти також від імені та в інтересах засновників ГО Харківський антикорупцііїний центр.

У випадку порушення законних прав та спільних інтересів територіальної громади члени територіальної громади мають право на судовий захист своїх спільних прав та інтересів.

Таким чином враховуючи, що ГО Харківський антикорупційний центр, створена членами територіальної громади в т.ч. для судового захисту спільних інтересів, суд приходить до висновку, що остання має право на звернення до господарського суду за захистом порушених або оспорюваних прав, права власності своїх засновників на земельну ділянку, тобто є належним позивачем у даній справі».

Повний текст рішення є за посиланням.

 За іншим посиланням доступний повний текст першого позитивного рішення суду (суддя Денисюк Т.С.) за нашими позовами

Читайте та насолоджуйтесь, але єдине що заважає отримувати повне задоволення, це той факт що рішення не набрали законної сили і будуть переглядатися в апеляційному порядку. Тому ми будемо запрошувати всіх небайдужих харків’ян на засідання Харківського апеляційного суду.

Рішення, якими суд відмовив у задоволенні наших позовів, вже оскаржені нами. Засідання розпочинаються на наступному тижні. Перше засідання відбудеться 21 вересня об 11.00 в приміщенні суду за адресою: м. Харків, пр. Незалежності, 13, номер залу ми уточнимо пізніше. Друге – 22 вересня об 11.30 за тією ж адресою, каб. №113. Приходьте, той хто був у наших судових засіданнях, знає, що скучати вам не доведеться.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

In the kitchen at a veteran hospital

Нещодавно харківський Обласний госпіталь ветеранів війни під керівництвом колишнього керівника місцевого облздраву Юрія Федченка ...

The Trolleybus Depot ordered repair of the roof in the Physical Person Entrepreneur who founded 9 days ago

Поки #хацики борються за справедливі тарифи на проїзд в міському електротранспорті, комунальні транспортні підприємства продовжують шокувати ...

ХАЦ ПРОВІВ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ ПО ТЕМІ: “ХІД РОЗГЛЯДУ СУДОВИХ ПОЗОВІВ ВІДНОСНО ПОВЕРНЕННЯ У ВЛАСНІСТЬ МІСТА ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК. БУДІВНИЦТВО У СОСНОВОМУ БОРУ НА ЖУРАВЛІВЦІ”

Представники “Харківського антикорупційного центру” в приміщенні KHARKIV Today провели прес-концеренцію, присвячену “кооперативній схемі” виділення ...

In Zmiev town authorities failed to successfully hold an auction to repair the bridge

КП «Зміїв-Житло» за результатами торгів не зміг укласти угоду на реконструкцію мосту очікуваною вартістю ...

Merefa Hospital overestimates the value of butter with additional deals

За останній час в КЗОЗ «Мереф’янська центральна районна лікарня» кілька раз збільшила вартість 1 ...

У Раїни два пов’язаних ФОПа розіграли тендер на постачання картоплі

Відділ освіти Харківської районної державної адміністрації уклав угоду з ФОП Якутенко Андрій Олексійович щодо ...