Суд залишив у власності обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Триумф» земельну ділянку площею 1,6823 га у пров. Тульському на території Лісопарку.

Про це стало відомо з рішення Господарського суду Харківської області від 8 квітня 2016 року. Рішення виніс суддя Прохоров.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54984896

24 грудня 2008 року депутати Харківської міської ради передали безкоштовно у власність ОК «ЖБК «Триумф» земельну ділянку площею 1,68 га по пров. Тульському (кадастровий номер 6310136300:16:009:0003). Це ділянка в харківському лісопарку, який представляє собою природний ліс, перерізаний просіками, галявинами та балками.

17 червня 2009 року кооператив отримав державний акт на право власності на цю земельну ділянку.

В 2015 році прокуратура Харківської області подала позов, в якому вимагала визнати недійсним рішення міськради Харкова про виділення землі ОК «ЖБК «Триумф». Прокуратура заявила, що засновники кооперативу не відповідають вимогам законодавства щодо безкоштовного отримання землі.

Господарський суд Харківської області відхилив позов прокуратури й залишив земельну ділянку у власності «Триумфу». На думку суду, у ході створення кооперативу можна керуватися не нормами Житлового Кодексу, який діє в Україні з часів Радянського союзу, а законом «Про кооперацію» та статутом кооперативу. А в цьому випадку засновники кооперативу не повинні були відповідати всім нормам, які до них висуває кодекс. А саме, стояти на обліку як особи які потребують поліпшення житлових умов, бути молодшими за 30 років і т.ін.

Апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції, однак у касації було прийнято інше рішення. На думку колегії суддів ВГСУ, у попередніх інстанціях суди не врахували всіх порушень. Зокрема, засновниками житлово-будівельних кооперативів при будівництві одно- і двоквартирних жилих будинків садибного типу, які отримують землю безкоштовно, не може бути менше 5 чоловік. А у випадку з «Тріумфом» засновників було троє.

Тому ВГСУ скасував рішення судів попередніх інстанцій і направив справу на новий розгляд.

Тож рішення знову приймав господарський суд Харківської області. Суддя погодився з прокурором, щодо незаконності виділення землі, але залишив її кооперативу. На думку суду, сплив термін позовної давнини, тому що на сесії був присутній представник прокуратури.

В 2008 році кооператив створили Ольга Солоп та Ганна і Галина Давидови.

Ольга Солоп є співвласницею ТОВ «Фьорд», яке контролює «Кінний ринок». Також вона є бізнес-партнером сина мера Харкова Генадія Кернеса Даніїла Прівалова. Їхня спільна фірма ТОВ «Фірма «Діана» володіє ринком «Сумський» у центрі Харкова.

Галина Давидова є засновником ТОВ «Паркінг +», яка щороку отримує підряди від міськради на ремонт доріг на десятки мільйонів гривень. Також на Давидову було оформлено декілька кооперативів.

В 2011 році кооператив було переоформлено на теперішніх власників – Аллу Добкіна (матір екс-губернатора Харківської області Михайла Добкіна) та на Миколу і Анастасію Боженко. Дівоче прізвище дружини Добкіна Аліни саме Боженко. Також в 2011 році ОК «ЖБК «Триумф» набув права власності на житлові будинки, які розташовані на ділянці по провулку Тульскому. А саме на будинок загальною площею 1137 кв м, флігель загальною площею 128 кв м, та винний льох площею 195 кв.м.

Саме у цих будівлях в провулку Тульскому мешкає родина екс-губернатора Харківської області, нардепа Михайла Добкіна, до якого у вересні завітали представники цивільного корпусу «Азов».

Цікаво, що дружина судді Прохорова – Гардецька Ніна Олександрівна на початку 2010 року отримала безкоштовно у власність від міської ради, яку очолював тоді Михайло Добкін, земельну ділянку по Білгородському шосе (Лісопаркова зона) площею 2200 кв.м.

Ця земля вказана у декларації судді Прохорова за 2014 рік.

http://declarations.com.ua/declaration/vulyk_59_82 

Цікаво, що Ніна Гардецька – є донькою одіозного екс-прокурора Київської області Олександра Гардецького.

 

13413707_1740420889567463_9022400538371441560_n.jpg

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

glavnoe.ua

У ХАРКОВІ РЕМОНТ ВІЙСЬКОВОГО МІСТЕЧКА НАЦГВАРДІЇ ПЛАНУЄ РОБОТИ ФІРМА З «ЧОРНОГО СПИСКУ» АМКУ

Військова частина 3017 акцептувало дві пропозиції ТОВ «Констракшн груп інтернешнл» щодо ремонту капітального ремонту ...

ШКОЛУ-ІНТЕРНАТ ОБЛРАДИ ВІДРЕМОНТУЮТЬ ЗА 1,2 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

Комунальний заклад «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради» уклав угоду з ...

ЗАЛИШКИ ПОСТАМЕНТА ЛЕНІНА ДЕМОНТУВАЛИ ЗА 785 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ.

784 тисячі 920 гривень – саме стільки Харкову коштував демонтаж залишків постамента пам’ятника В.І.Леніна.

НА ХАРКІВЩИНІ ПІДРЯДНИКА ПІДОЗРЮЮТЬ У РОЗКРАДАННІ КОШТІВ. ЗА ПІВРОКУ ФІРМА ОТРИМАЛА 10 МІЛЬЙОНІВ

Харківські правоохоронці підозрюють, що працівники ТОВ «Аквадіа» розкрадали кошти, які були направлені на капітальний ...

У КЕРНЕСА ДОКИНУТЬ ЩЕ 29 МІЛЬЙОНІВ НА РЕКОНСТРУКЦІЮ САДА ІМ. ШЕВЧЕНКА

СКП «Харківзеленбуд» уклав ще одну угоду з ТОВ «Київська будівельна компанія- плюс» на реконструкцію ...

НА МАЙДАНІ СВОБОДИ ВІДРЕМОНТУЮТЬ СИСТЕМУ ОСВІТЛЕННЯ ЗА 28 МІЛЬЙОНІВ

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради ...