До слідчого Управління Національної поліції України в Харківській області 7 листопада 2014 року надійшли матеріали Регіонального Антикорупційного Бюро щодо проведення КП «Шляхрембуд», ТОВ «Паркінг+» ремонтних робіт доріг. В матеріалах йде мова про те, що цими двома підприємствами не були додержані технічні норми, були завищені ціни на матеріали та роботи, внаслідок чого державними чиновниками та керівниками підрядних організацій були вчинені злочини з привласнення грошових коштів державного та місцевих бюджетів, чим державі та Харківській територіальній громаді завдано збитків.

Слідчі встановили, що в період з травня 2015 по січень 2016 року службові особи КП «Шляхрембуд», за попередньою змовою зі службовими особами Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради, при виконання договору підряду на утримання вулично-шляхових мереж м. Харкова, шляхом завищення обсягів та вартості виконаних робіт, здійснили розкрадання бюджетних коштів.

З ухвали Дзержинського районного суду міста Харкова від 8 квітня 2016 року відомо, що у березні 2014 року директор Департаменту Володимир Чумаков доручив комітету з конкурсних торгів провести закупівлі на ремонт доріг на загальну суму 240,4 млн грн. У 2014 році Департамент уклав 13 угод з КП «Шляхрембуд»та 8 угод з ТОВ «Паркінг+» на загальну суму 229,13 млн грн.

Слідчими було встановлено, що підрядники отримували гроші від Департаменту, після чого перераховували їх фірмам-субпідрядникам, в тому числі тим, які мають ознаки фіктивності. Наприклад, в травні 2015 року Департамент перерахував «Шляхрембуду» 9,08 млн грн., з яких близько 6 млн.грн. потім були перераховані на рахунки фіктивних фірм: ТОВ «Еталонтехсервіс», ТОВ «НВО «Східбуд», ТОВ «Техноком плюс».

Окрім того, згідно рапорту, наприкінці 2015 року, КП «Шляхрембуд» уклало угоду з ТОВ «Паркінг+» на постачання вживаних машин для ямкового ремонту асфальтового покриття на суму 1,15 млн.грн., ціна на які завищена, за переговорною процедурою через недостатність учасників для проведення торгів.

Суд своєю ухвалою дозволив слідчим отримати документи, які стосуються ремонту доріг у Харкові не тільки КП «Шляхрембуд», але й його контрагентів.

Директором та співзасновником «Паркінг+» до початку 2010 року був Володимир Чумаков, якого у травні того ж року призначили головою Департаменту будівництва та шляхового міськради, котрий він очолює і понині. З липня 2011 р. список власників «Паркінг+» поповнили Вячеслав Блінкін, Галина Давидова та компанія з Віргінських островів «Валдхелм Tрейдінг корп». Цей офшор є засновником ТОВ «Санстріт», директором якої записана Ольга Солоп – колишній бізнес-партнер сина Генадія Кернеса Даніїла Прівалова по Сумському ринку.

Вячеслав Блінкін також був бізнес-партнером Ольги Чумакової, зареєстрованої за однією адресою з вищезгаданим Володимиром Чумаковим. Чумакова і Блінкін разом заснували фірму ТОВ «Укрбудмонтаж».

Галина Давидова раніше очолювала та входила до переліку співзасновників обслуговуючого кооперативу «Житлово-Будівельний Кооператив «Триумф». Пізніше його співвласником стала Алла Добкіна – мати Михайла Добкіна. Й саме цьому кооперативу належить земельна ділянка, де знаходиться маєток Добкіних. Також на Галину Давидову було оформлено декілька інших кооперативів, які безкоштовно отримували землю від мерії Кернеса.

Директором КП «Шляхрембуд» є Віталій Бура, який є також депутатом Харківської обласної ради від партії «Відродження».

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЮРИДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ ЯРОСЛАВА МУДРОГО КУПУЄ БЕТОН У ДОНЬКИ РЕКТОРА ТАЦІЯ

Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого у червні 2016 року придбав у Харківського заводу ...

«ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ» ПЕРЕПЛАТИТЬ ЗА ВОГНЕГАСНИКИ ПОНАД 100 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Регіональна філія «Південна залізниця» ПАТ «Українська залізниця» уклала угоду з ТОВ «ІСТ ЛОУД ГРУП» ...

ХАРКІВСЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ПІДОЗРЮЮТЬ, ЩО ПІД ЧАС РЕМОНТУ ЛІКАРНІ У КРАСНОГРАДІ ШАХРАЇ ВКРАЛИ ГРОШІ

Харківські правоохоронці відкрили кримінальне провадження, щодо заволодіння невідомими особами грошовими коштами, які були виділені ...

Art object “Cheap land right in front of Kernes”

Фірма родини депутата міськради від «Самопомочі» Андрія Саєнка без укладання договору оренди використовує земельну ділянку комунальної власності ...

ОДІОЗНОГО ПОДАТКІВЦЯ МАКАРЕНКО, ЯКИЙ ВОЛОДІЄ БУДИНКОМ В МАРТОВОМУ, ПІЙМАЛИ НА ХАБАРІ

Сьогодні у Харкові столичні правоохоронці затримали на хабарі начальника Східної ОДПІ ГУ Державної фіскальної ...

КООПЕРАТИВ, ЯКИЙ БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАВ ЗЕМЛЮ ВІД МЕРІЇ КЕРНЕСА, ЗАМІСТЬ БУДІВНИЦТВА ГУРТОЖИТКУ ПРОДАЄ КВАРТИРИ У БАГАТОПОВЕРХІВЦІ

Харківські правоохоронці підозрюють обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Британський дім» у реалізації нерухомого майна поза ...