Депутатам Харківської міськради на наступній сесії, яка відбудеться 20 квітня, можуть передати в оренду дві земельні ділянки, які знаходяться під будівлями колишніх відділень банку «Базис» Арсена Авакова.

Про це йдеться у проекті  рішення міськради, який є у розпорядженні Харківського антикорупційного центру.
Зокрема, депутатам пропонується надати ПАТ «Інвестор» в оренду до 1.05.2021 року земельну ділянку площею 0.1 га для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі по вул. Сумській, 88. У цьому ж рішенні пропонуються припинити право використання цієї земельної ділянки АКБ «Базис».

Крім того, депутатам пропонують надати ТОВ «Зума Інвест Капітал» в оренду терміном до 1.05.2021 року земельну ділянку площею 0,33 га для експлуатації та обслуговування офісно-адміністративної будівлі за адресою вул. Плеханівська, 85/87. Раніше там був перший харківський філіал АКБ «Базис».

20 квітня 2012 року НБУ ввів у ПАТ «АКБ «Базис» тимчасову адміністрацію. На той час «Базис» мав банківську ліцензію та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій. Крім того, діяв договір про кореспондентський рахунок «Базису» у НБУ.
0скрин.jpg

Тимчасова адміністрація була введена на шість місяців для відновлення фінансового становища. Але 23 серпня 2012 року НБУ прийняв постанову про відкликання банківської ліцензії у «Базиса» та розпочав процедуру банкрутства банку.
Але 14 серпня 2014 року Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв постанову, згідно якою ліквідація банку «Базис» була визнана незаконною.
0скрин1.jpg 

На початок 2012 року банк контролювався АТ «Інвестор», головним акціонером якого була Інна Авакова – дружина нинішнього міністра МВС Арсена Авакова.

В той час, за даними реєстру Smida, сьогодні акціонерами ПАТ «АКБ «Базис» є ПАТ «Інвестор» (23,54% акцій) та ТОВ «Інвестор-Фонд» (73,17 % акцій). Саме ці фірми й були акціонерами банку й під час введення тимчасової адміністрації.

Засновниками ТОВ «Інвестор-Фонд» є ПАТ «Інвестор» та Генадій Гаєвой. Останній свого часу як і Арсен Аваков переховувався від переслідування в Італії. Бенефіціаром ПАТ «Інвестор» вказана дружина міністра внутрішніх справ Інна Авакова.

ТОВ «Зума Інвест Капітал» створена 8 грудня 2015 року. Фірма зареєстрована в місті Бахмут (кол. Артемівськ) Донецької області. Його засновником є кіпрський офшор ZUMAVILLE HOLDINGS LIMITED, а бенефіціаром кіпріот – Дімітріс Дімітріос. Директором підприємства є Олексій Комісаров.

Окрім будівлі на вул. Плеханівській, «Зума Інвест Капітал» володіє ще однією будівлею, яка раніше належала банку «Базис» – по вул. Марьяненко, 4. Цю будівлю вони придбали 24 грудня 2015 року.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

В ХАРКОВІ БЕЗ ТЕНДЕРУ ПІДРЯД ОТРИМАЛА ФІРМА, ВЛАСНИКИ ЯКОЇ ПЕРЕРАХУВАЛИ КЕРНЕСУ 11 МІЛЬЙОНІВ

Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міськради 27 жовтня уклало угоду з ТОВ «ДБК ...

У ХАРКІВСЬКІЙ МІСЬКРАДІ РОЗІРВАЛИ ДОГОВІР ОНОВЛЕННЯ СЕСІЙНОЇ ЗАЛИ ЗА 2,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

Харківська міська рада розірвала угоду з ТОВ «НВП «Інфотех-сервіс ЛТД» щодо оновлення сесійної зали ...

ПАНЮТІНСЬКИЙ ВАГОНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД ВІДДАВ ПОНАД СТО МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА ЗАПЧАСТИНИ ФІРМІ З ТРЬОХ ЛЮДЕЙ

Філія «Панютинський вагоноремонтний завод» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» уклала з ТОВ «Технорейлгруп» договір ...

У КЕРНЕСА ВИДІЛЯТЬ 15 МІЛЬЙОНІВ НА РЕКОНСТРУКЦІЮ ФАСАДІВ АДМІНІСТРАЦІЙ, ХОЧА ЦІ РОБОТИ МАВ ВИКОНАТИ «ЖИТЛОБУД» ПО ІНШОМУ ДОГОВОРУ

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради ...

“МІСЬКЕЛЕКТРОТРАНССЕРВІС” ВИТРАТИТЬ ПОНАД МІЛЬЙОН НА РЕМОНТ ЗУПИНОК НА ОЛЕКСІЇВЦІ

КП «Міськелектротранссервіс» уклало декілька договорів з ТОВ «Констракшн проект дизайн» щодо ремонту трамвайних зупинок ...