10 лютого 2016 року Харківським апеляційним господарським судом прийнято постанову по справі за позовом прокурора Дзержинського району м. Харкова до Харківської міської ради та Обслуговуючого кооперативу “Житлово-будівельний кооператив “Сонячне містечко”.

Рішенням господарського суду Харківської області від 04.01.2016р. в задоволенні позову прокурора Дзержинського району м. Харкова також було відмовлено повністю.

Рішення суду було мотивоване тим, що позовні вимоги є доведеними та обґрунтованими, однак строк позовної давності про визнання недійсним та скасування спірного рішення Харківської міської ради сплив.

Рішенням 25 сесії Харківської міської ради 5 скликання “Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для розміщення об’єктів містобудування” від 10.09.2008р. №226/08 ОК «ЖБК “Сонячне містечко” надано було у власність земельну ділянку площею 6,6 га для зміни функціонального призначення об’єкту під будівництво житлової забудови по вул. Терновій (вул. Нова Помірчанська, Лісопарк) та подальшої експлуатації об’єкту.

У подальшому, земельну ділянку було поділено на 36 окремих земельних ділянок, для будування котеджного містечка з 36 будинків в Лісопарку.

Судом встановлено, що жодна вимога чинного законодавства при створенні кооперативу не була виконана. Зокрема суд встановив, що список членів кооперативу не затверджено виконавчим комітетом Харківської міської ради. ОК “ЖБК «Сонячне містечко» створений в організаційно-правовій формі обслуговуючого кооперативу, фактично він не є житлово-будівельним кооперативом, тому що мета його створення, порядок створення, організації та діяльності не відповідає вимогам до житлово-будівельного кооперативу. Також немає жодного доказу того, що члени кооперативу на момент його створення, потребували поліпшення житлових умов, що суперечить вимогам ст. 135 ЖК України. Не було серед засновників коопертиву і мінімум 5 осіб, як вимагає законодавство. Також, серед засновників були особи, яким більше 30 років.

Однак суд дійшов до висновку, що прокурор звернувся до суду із пропуском строку позовної давності. Звертає увагу, що в інших судових процесах суд приходив до такого висновку, оскільки прокурор був присутнім на сесіях міськради, на яких приймалися оскаржувані рішення. В даному випадку суд лише вказав, що прокурор мав ознайомитись зі спірними рішеннями на офіційному сайті Харківської міської ради та в газеті «Харьковские известия». Тобто прокурор міг довідатися про відповідні порушення з моменту прийняття та оприлюднення спірних рішень. Досить непереконливий висновок.

Засновниками кооперативу були є Костянтин Авраменко, Костянтин Босенко, Олена Босенко.

Як, ми вже знаємо у багатьох подібних кооперативах в Харкові були одні й ті самі засновники. Мінімум у 18-ти обслуговуючих кооперативах, які мали у своїй назві «Житлово-будівельний кооператив» серед засновників були Костянтин Босенко, Олена Босенко. Через деякий час після того, як їх кооператив отримував землю, вони переписували його на інших осіб, як сталося і в випадку “ЖБК “Сонячне містечко”.

Відповідно до нової редакції статуту від 19.09.2008р. засновниками кооперативу вже стали Мирослав Балюк (оточення Ігоря Аріха, засновник близько десяти подібних кооперативів, керівник та співвласник ТОВ “Укрбуддизайн”), Дмитро Аріх (брат Ігоря Аріха, депутата Харківської міської ради від партії “Відродження”) та Альберт Кононенко, який є депутатом Харківської обласної ради від партії “Відродження”. Адреса реєстрації кооперативу – Харків, вул. Культури, 20-В. (за цією адресою зареєстровано багато подібних кооперативів, де засновниками є корпорація “Авантаж” та сім’я суддів Кухар.

Одним з ключових людей, які мали і мають стосунок до “кооперативної” схеми, є депутат Харківської міської ради – Ігор Аріх. Його родина та бізнес-партнери були та є засновниками понад десяти кооперативів, багато з яких були зареєстровані за адресою м.Харків, вул. Котлова, 216.

 

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ОТОЧЕННЯ КЕРНЕСА ОТРИМАЄ 25 МІЛЬЙОНІВ НА РЕКОНСТРУКЦІЮ ОСВІТЛЕННЯ НА ПРОСПЕКТІ ГАРАРІНА

Департамент комунального господарства Харківської міськради уклав угоду з ТОВ «ЕП-767» щодо ремонту освітлення вартістю ...

У КЕРНЕСА ПЕРЕПЛАТЯТЬ ПОНАД 2,5 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ ЗА РЕЙКИ ДЛЯ МЕТРОПОЛІТЕНУ

КП «Харківський метрополітен» оголосив в листопаді закупівлю залізничних рейок Р-50 на очікувану суму 15,012 ...

ТЕНДЕРНІ ФАВОРИТИ КЕРНЕСА ОТРИМАЮТЬ 22 МІЛЬЙОНИ НА ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ

КП «Харківські теплові мережі» 7 лютого підписали угоду з ТОВ «КП «Вода» щодо встановлення ...

В НОВОБАВАРСЬКОМУ РАЙОНІ ВИДЛИЛИ КОШТИ НА РЕМОНТ ШКОЛИ, ДЕ КАПРЕМОНТ ПРОВОДИЛИ МИНУЛОГО РОКУ

Управління освіти адміністрації Новобаварського району Харківської міськради уклало угоду з ФОП Френкель Віталій Сергійович ...

НА ХАРКІВЩИНІ НОВАЧОК ОТРИМАВ ЧЕРГОВИЙ ПІДРЯД. ТЕПЕР НА РЕМОНТ ФЕЛЬДШЕРСЬКО-АКУШЕРСЬКОГО ПУНКТУ

Шебелинська сільська рада Балаклійського району 27 березня уклала угоду з ТОВ «Фенікс 2016» щодо ...

У КЕРНЕСА ЗАМОВИЛИ РЕКОНСТРУКЦІЮ 35 СПОРТИВНИХ МАЙДАНЧИКІВ ЗА ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ

Комунальне підприємство «Спорт для всіх» 22 вересня уклало 35 угод з ТОВ «Рать» щодо ...