13 січня 2016 року Постановою Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Державного підприємства “Харківський завод шампанських вин” на ухвалу господарського суду Харківської області від 16.11.2015р. залишити без задоволення. 

16 листопада 2015 року Господарський суд Харківської області ухвалив заяву Іноземного підприємства “ТД “ХЗШВ” з грошовими вимогами до ДП “Харківський завод шампанських вин” задовольнити в повному обсязі в сумі 45 907 517,95 грн.

Нагадаємо, що 21 квітня 2011 року порушено справу про банкрутство Державного підприємства “Харківський завод шампанських вин” за судовим рішенням від 15.04.2011р. Господарського суду Харківської області.

У справі про визнання банкрутом ДП “Харківський завод шампанських вин”, ухвалою господарського суду Харківської області від 16.11.2015р. затверджено реєстр вимог кредиторів Державного підприємства “Харківський завод шампанських вин”, з яких найбільшими є ПАТ “ПУМБ” в сумі 105 704 742,60 грн. та Іноземне підприємство “Торговий дім “ХЗШВ” в сумі 45 907 517,95 грн.

Судом встановлено, що 31 жовтня 2008 року між Іноземним підприємством «Торговий дім «ХЗШВ» та Державним підприємством “Харківський завод шампанських вин” було укладено договір оренди обладнання, згідно, якого ІП «Торговий дім «ХЗШВ» передало в тимчасове користування ДП “Харківський завод шампанських вин” обладнання, а саме лінії розливу шампанських вин в скляні пляшки (виробнича потужність 12000 пляшок) та лінії розливу спокійних вин в скляні пляшки, загальною вартістю 39 839 790,87 грн.

Обґрунтовуючи вимоги до ДП “Харківський завод шампанських вин” в частині 39839790,87 грн., ІП “Торговий дім “ХЗШВ” вказує на те, що вищевказане майно втрачене. ДП “Харківський завод шампанських вин” не надано належних доказів, які б спростовували твердження ІП “Торговий дім “ХЗШВ” щодо втрати переданого за договором оренди обладнання майна та які б підтверджували його наявність на підприємстві ДП “Харківський завод шампанських вин”. Згідно протоколу засідання постійно діючої інвентаризаційної комісії, вищезазначене майно на 01.10.2015р. на державному підприємстві відсутнє. Результати цієї комісії затверджені директором ДП “Харківський завод шампанських вин” та скріплені печаткою підприємства.

З моменту укладання договору оренди обладнання від 31.10.2008 року та передачі обладнання за цим договором згідно акту прийому-передачі від 31.10.2008р. Державним підприємством «Харківський завод шампанських вин» не сплачені орендні платежі у розмірі 700122, 24 грн.

У зв’язку з чим, 15.04.2009р. було підписано додаткову угоду №2 до договору оренди, згідно, якої було розірвано договір оренди обладнання від 31.10.2008 року з 01.05.2009р.

Після підписання додаткової угоди про розірвання договору оренди ДП Харківський завод шампанських вин» не виконало умови угоди, а саме протягом 10 днів з дня розірвання договору повернути майно ІП «ТД ХЗШВ».

Також, ДП Харківський завод шампанських вин» не виконано обов’язок з повернення майна ІП «ТД «ХЗШВ» і до моменту порушення провадження справи про банкрутство.

Відповідно до поданої ІП “Торговий дім “ХЗШВ” заяви кредиторські вимоги ґрунтуються на договорі оренди обладнання від 31.10.2008р. та складаються з вартості неповернутого майна – 39839790,87 грн., несплачених орендних платежів в сумі 700122,24 грн. та неустойки у вигляді подвійної плати за користування річчю в сумі 5367604,84 грн.

Також варто звернути увагу на те, що в Господарському суді Харківської області, уповноважений представник ДП Харківський завод шампанських вин» визнав заявлені кредиторські вимоги ІП “Торговий дім “ХЗШВ” в повному обсязі в розмірі 45907517,95 грн. без будь-яких зауважень та заперечень.

Директором ДП Харківський завод шампанських вин» з 22 лютого 2007 року по 27 квітня 2009 року був Олександр Худенко. У цей період держпідприємство активно взаємодіяло з фірмами, що входили в Торгову групу “Таргет”, якою керували Олександр і Владислав Протас. ДП “Харківський завод шампанських вин” в цей час укладає ряд договорів з ПФ “Кібела”, ПФ “Орнатус”, ІП “Торговий дім “ХЗШВ”, ІП “Калісто” на великі суми. Це договори комісії, охорони, оренди обладнання, поставки, основне призначення яких полягало у виведенні з підприємства великих грошових коштів. Укладання збиткових для держпідприємства контрактів, мало просте пояснення: до приходу в ДП “Харківський завод шампанських вин”, Олександр Худенко досить довго працював директором у ПФ “Орнатус”.

У зв’язку з цим виникає питання, а взагалі чи передавалися на державне підприємство дві лінії розливу вин (обладнання) на 40 млн.грн., у часи, коли директором ДП “ХЗШВ” був Олександр Худенко.

У лютому-березні 2009 року «Харківський завод шампанських вин» передав фірмі «Орнатус» 7,4 млн пляшок вартістю 13,45 млн грн. Фірма за ці пляшки так і не розрахувалася. До 2011 року засновником ПФ «Орнатус» був Андрій Протас.

По суті, на держпідприємстві в ті часи був створений єдиний контрагент – підприємство з іноземними інвестиціями Торговий дім «Харківський завод шампанських вин».

Власником ІП “Торговий дім “ХЗШВ” на сьогодні є панамський офшор “Кестмур Девелопмент Інк”. Раніше власником підприємства був американський офшор. Фірма також знаходиться з травня 2012 року в стані банкрутства.

Саме при Худенко у держпідприємства виникли величезні борги, в тому числі і перед компаніями, які сьогодні виступають в якості кредиторів у справі про банкрутство ДП “ХЗШВ”.

На місцевих виборах 2015 року Олександр Худенко обрався депутатом до Харківської міської ради від партії “Наш Край”.

З 30 квітня 2009 року по 2014 рік директором держпідприємства був Юрій Раіна. Зараз директором ДП “ХЗШВ” є Андрій Малиш.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ХАРКІВОБЛЕНЕРГО ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У ВИВЕДЕННІ МАЙЖЕ 12 МІЛЬЙОНІВ ЧЕРЕЗ СХЕМУ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ.

Слідчі Національної поліції в Харківській області підозрюють службових осіб АК «Харківобленерго» та первинної профспілкової ...

СОРАТНИК КЕРНЕСА МАЄ БІЗНЕС У ОКУПОВАНОМУ КРИМУ, ЯКИЙ НЕ ВНІС ДО ДЕКЛАРАЦІЇ

Депутат Харківської міськради від фракції «Відродження» Ігор Аріх є співвласником ТОВ «Престиж Авто Крым», ...

СУД ЗАБРАВ ПРИМІЩЕННЯ В ХНУРЕ У ФІРМИ…ПРОФЕСОРА ХНУРЕ

Рішенням Господарського суду Харківської області було розірвано договір оренди нежитлових приміщень на першому поверсі ...

У КЕРНЕСА ВИРІШИЛИ ВИТРАТИТИ ЩЕ ПОНАД 40 МІЛЬЙОНІВ НА РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР АДМІНПОСЛУГ, ЯКИЙ ПОРОШЕНКО ВІДКРИВ МІСЯЦЬ ТОМУ

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради уклав ...

ПІСЛЯ ЗВЕРНЕНЬ ХАЦ НАЗК ЗРОБИТЬ ПОВНУ ПЕРЕВІРКУ ДЕКЛАРАЦІЙ ЧИНОВНИКА ХАРКІВСЬКОЇ ОДА

Національне агентство з питань запобігання корупції на черговому засіданні ухвалило рішення про проведення повної ...

ФІРМА РАДНИКА ВІЦЕ-ГУБЕРНАТОРА ШАХНЕНКА ОТРИМАЛА ДВА ПІДРЯДИ НА РЕКОНСТРУКЦІЮ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ В ІНТЕРНАТАХ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ТОРГІВ

Департамент капітального будівництва Харківської облдержадміністрації 12 жовтня уклав дві угоди з ТОВ «Техекс-газ» щодо ...