Під час наради в Дніпрі, Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що незадоволений темпами розслідування справи щодо розкрадання бюджетних коштів в КП «Харківський метрополітен». Про це повідомляє Depo.Харків.

Нагадаємо харківські правоохоронці підозрюють службових осіб КП «Харківський метрополітен» у розкраданні державних коштів на суму 1,8 млн.грн.

Останні ухвали щодо цієї справи в судовому реєстрі можна знайти від 15 серпня 2016 року. З того часу пройшло 11 місяців. Кримінальне провадження за № 42016221090000115 було відкрите 10 червня 2016 року.

В кінці грудня 2015 року КП «Харківський метрополітен» уклав угоду з ТОВ «Турнікет-М» щодо технічного обслуговування автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені вартістю 9,59 млн.грн.

За даними правоохоронців, які вони озвучили у суді, службові особи КП «Харківський метрополітен» та ТОВ «Турнікет-М» за попередньою змовою, зловживаючи службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей в офіційні документи, а саме: в акти виконаних робіт, товарні накладні, скерували кошти комунального підприємства на рахунки фірм, які мають ознаки фіктивності, внаслідок чого, заволоділи коштами КП на суму близько 1,8 млн.грн., чим завдали збитки інтересам підприємства.

Наприклад, правоохоронці встановили, що ТОВ «Турнікет-М» нібито придбав у ТОВ «АТК Дріада» різного роду механізми та комплектуючі до автоматизованих систем оплати проїзду на загальну суму близько 963 тис.грн. Фактично вказана операція з придбання не могла бути проведеною у зв’язку з тим, що у підприємства з ознаками фіктивності ТОВ «АТК Дріада» не було здійснено жодної операції з придбання такої номенклатури товарів та механізмів.

З вересня 2015 року по травень 2016 року, КП «Харківський метрополітен» на виконання умов угоди з ТОВ «Турнікет -М» перерахував майже 10 млн.грн. які в послідуючому, близько 70% були скеровані на банківські рахунки ТОВ «Абсолют СМК», ТОВ «Твінкам ТК», ТОВ «ХСК Моноліт», ТОВ «ХСК Ракурс», ПП «Модулор Сервіс», ТОВ «Бігторнадо», ТОВ «АТК Дріада», ТОВ «Екватор+», ТОВ «Орлан Актив» та конвертовані у готівку, а потім привласнювались посадовими особами ТОВ «Турнікет-М» та КП «Харківський метрополітен».

ТОВ «Турнікет-М» належить Івану Кравцову. Директором підприємства є Олександр Ладоненко. Кравцов є власником приватно-виробничої фірми «Ніка» та ще до недавнього часу був власником ТОВ «Старсен».

У 2012 році єдиним власником ТОВ «Старсен» був Олександр Стаматін. Він є сином генерального директора КП «Харківський метрополітен» В’ячеслава Стаматіна та віце-мера Марини Стаматіної.

А, В’ячеслав Стаматін до 2011 року був власником ПВФ «Ніка», яку потім переписав на Івана Кравцова.

За словами Юрія Луценко, остання слідча дія по справі ТОВ «Турнікет-М» – допит свідка – проведена 10 місяців тому. Харківська місцева прокуратура провела заслуховування стану досудового розслідування тільки один раз і визнала його незадовільним.

Більше того, КП “Харківський метрополітен” 30 січня 2017 року уклав новий договір з ТОВ «Турнікет-М» щодо послуг з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені. На цей раз вартість угоди склала 11,19 млн.грн.

Нагадаємо, що станом на початок червняв КП «Харківський метрополітен» в 2017 році уклав угод на 70 млн. грн., з яких на 63 млн. грн. – без проведення конкурсних торгів. 

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

Також можуть сподобатися

У КЕРНЕСА ЗАПЛАТЯТЬ 5 МІЛЬЙОНІВ ФІРМІ, ЯКА НАЛЕЖАЛА ДРУЖИНІ ГЕНПРОКУРОРА ЛУЦЕНКО, ЗА КАМЕРИ НА ПЛОЩІ СВОБОДИ

КСП «Інженерні мережі» Харківської міської ради 17 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Українські ...

НАБУ зайнялось лагерем “Лісова галявина”, який люди Авакова отримали, коли він був губернатором

Національне бюро розслідувань України підозрює колишнє керівництво Дергачівської райдержадміністрації в незаконному відчуженні земельної ділянки ...

Завтра в Харкові будуть слухати справу по “Рюкзакам Авакова”

11 вересня о 13.40 Червонозаводський районний суд міста Харкова проведе перше судове засідання у ...

У ХАРКОВІ «ЕКОІНСПЕКТОР» З ОТОЧЕННЯ АНПІЛОГОВА ЗАСВІТИВ 13 ЕЛІТНИХ ДІЛЯНОК ЗЕМЛІ

Родина заступника керівника Держекоінспекції в Харківській області Антона Шевченка володіє 13 земельними ділянками в ...

ПОЛІЦІЯ ВІДКРИЛА НОВУ СПРАВУ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ЧИНОВНИКІВ КЕРНЕСА

Поліція підозрює службових осіб департаменту комунального господарства Харківської міськради (ХМР), управління з будівництва, ремонту ...

Фірма чотири роки господарює без документів у військовому містечку під Харковом

ТОВ «Вєгол» повинно компенсувати Квартирно-експлуатаційному відділу м. Харкова Міністерства оборони за користування військовим містечком ...